Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
[A4 B5 ADP] Problem z temperaturą
Autor Wiadomość
kondri 
Nowincjusz

Rodzaj samochodu: A4
Nadwozie: Sedan
Silnik: ADP
Imię: Konrad
Dofinansował/-a: 2 razy
Wysłany: 2011-09-20, 23:27   [A4 B5 ADP] Problem z temperaturą

Jeżdżąc po mieście w korkach zauważyłem, że przy włączonym silniku mam prawidłowo 90*C, jednak, gdy go wyłączę temperatura rośnie do ok. 105*C może 110*C (na zapłonie). Po ponownym uruchomieniu silnika temperatura w ciągu ok. 2min spada do 90*C i się utrzymuje. Gdy wyłączam silnik po zjechaniu z trasy gdzie prędkość auta była większa niż w korkach temperatura utrzymuje się na 90*C. Czy to jest normalne zjawisko? Po podłączeniu VAGA wyskakuje błąd czujnika.

harley220 
Specjalista
www.a4-klub.pl

Rodzaj samochodu: A4/A6
Silnik: AFN + :) / ALF :D
Imię: Mateusz
Wysłany: 2011-09-20, 23:52   

wymień czujnik Problem był opisany na a4-klub , jeśli jesteś zarejestrowany to poczytaj wiele się dowiesz :cheers:

Było:
> http://polskajazda.pl/Samochody/Audi/A4/44101

Tommy Gun 
Klubowicz

Silnik: 3.0 TDI
Imię: Marcin
Wysłany: 2011-09-21, 08:58   

Jak będziesz miał chwilę Kondri to daj znać, załatwię Vaga tego lepszego i posprawdzamy wszystko. Choć po tym jak błąd wyskakuje, pewnie czujnik do wymiany. Tylko ori z ASO. Żadnego badziewia które psuje się po 2 miesiącach.

kondri 
Nowincjusz

Silnik: ADP
Imię: Konrad
Wysłany: 2011-09-21, 10:29   

Na A4 znalazłem taką wypowiedź do takiego tematu: "Jest to zjawisko całkowicie normalne, płyn ma 90st. na pracującym silniku, przy obiegu wymuszanym przez pompę wody. Kiedy zgasisz motor, (który jest nagrzany i cały czas wydajnie chłodzony), chłodzenie zanika (prawie, pozostaje obieg konwekcyjny), ale i nie jest wytwarzane ciepło w silniku. Motor stygnie, ale temp. płynu wzrasta, bo 90st. było utrzymywanie dzięki intensywnemu obiegowi."

Tommy Gun 
Klubowicz

Silnik: 3.0 TDI
Imię: Marcin
Wysłany: 2011-09-21, 17:14   

A ja myślałem że płyn chłodniczy stygnie po zgaszeniu silnika...

Na przyszłość Harley pasuje napisać parę słów a nie że wszystko jest na innym forum. Owszem a4-klub ma całą masę potrzebnych materiałów lecz śmiem twierdzić że duża część osób z audipodkarpacie nie ma tam konta. Zawsze ktoś może skorzystać.

wujek 2Pac 
Gaduła

Rodzaj samochodu: Audi S4
Silnik: 2.7 biT
Imię: Lucas
Wysłany: 2011-09-21, 19:19   

No proste, ze przez chwile po zgaszeniu silnika grzeje sie on bardziej niz podczas jego pracy (wyzej wspomniany wymuszony obieg cieczy chlodzacej), ale napewno czujnik jest walniety bo nie wydaje mi sie, ze mimo braku obiegu temp. dochodzilaby az do takiej temp.

harley220 
Specjalista
www.a4-klub.pl

Rodzaj samochodu: A4/A6
Silnik: AFN + :) / ALF :D
Imię: Mateusz
Wysłany: 2011-09-21, 20:16   

Tym bardziej że czujnik na desce ma tolerancję ok 10 st. Także nawet jesli sprawdzisz sobie na climatroniku temp i będzie ok 100st to na desce dalej widnieje 90 chyba że ta tamp utrzymywałaby się przez dłuższy czas. Lightfighter co tu było duzo pisać czujnik do wymiany...

Było:
> http://polskajazda.pl/Samochody/Audi/A4/44101

AudiManiaczka
Reklamodawczyni

8386397
biuro@audimeet.pl

Dołaczyła : Dawno Temu

Chcesz mieć tutaj reklamę? Napisz do mnie :-)