Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
[A4 B5 1.9 TDI 1z] Po wymianie oleju w skrzyni manualnej
Autor Wiadomość
Tommy Gun 
Klubowicz

Rodzaj samochodu: A4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 3.0 TDI
Imię: Marcin
Dofinansował/-a: 2 razy
Wysłany: 2011-02-20, 09:00   [A4 B5 1.9 TDI 1z] Po wymianie oleju w skrzyni manualnej

Chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami aby ktoś z tego skorzystał

Auto mam drugą zimę i dopiero tej moją uwagę zwróciła zmiana biegów. Jak tylko temperatura spadała , okolice 0, -2 stopni wbicie I biegu i potem zmiana na II stanowiła problem, parę razy nie wbiło też biegu i do tego dochodziło buczenie. W serwisie mówiono mi że oleju do przekładni manualnej się nie wymienia, zalecana jest jedynie jego kontrola. Stwierdziłem pewnie synchronizatory padły. No ale suma sumarum zdecydowałem się na wymianę tej oliwy, po przeczytaniu informacji w necie wybór padł na Castrola TAF-X SAE 75w90. Za 5 butelek 0,5 l zapłaciłem 140zł.

Podczas wymiany to co wypłynęło ze skrzyni przypominało sraczkę zmieszaną z rzygami i błotem. Jednym słowem porażka - na szczęście nie było żadnych kawałków synchro. Wlaliśmy prawie 2,5 litra, dopiero przy tym stanie zaczęło się przelewać no i jazda próbna... Różnica ogromna, biegi wchodzą płynnie (aczkolwiek jeden synchro jest chyba lekko zużyty), nie mam większych problemów z wbiciem I i zmianą na II. Skrzynia przestała hałasować. Ciekaw jestem jak będzie to wyglądało rano, sądzę jednak że diagnoza była trafna.

Koszt wszystkiego niewielki, zawsze to świeży olej i finalnie nie sądzę żeby po 16 latach dalej trzymał on swoje właściwości. Zresztą to co wypłynęło chyba to potwierdza.

Thauri
Gość
Wysłany: 2011-02-20, 09:53   [A4 B5 1.9TDI 1z] Po wymianie oleju w skrzyni manualnej

Chociaż nie zaleca się wymiany oleju w skrzyni manualnej należy to rozumieć tylko tak,ze tutaj jest warunek ...jeśli nie ma/nie było wycieku ze skrzyni biegów.Wskazane jest okresowa kontrola oleju .Bardziej niż ilość lat decyduje tutaj przebieg w km.Ponieważ w Twoim wypadku ewidentnie słyszałeś ,ze coś nie tak jest ze smarowaniem zrobiłeś bardzo dobrze zmieniając olej inaczej uszkodzeniu uległaby skrzynia.Tak właściwie powinien zrobić każdy użytkownik Audi .Świadczy to z Twojej strony o duza dbałość o samochód.Silnik 1Z 90km to bardzo udana konstrukcja warto aby wielu użytkowników tych pojazdów wzięło z Ciebie przykład i chociaż raz na jakiś czas zaglądnęło ile oleju maja w skrzyni

Tommy Gun 
Klubowicz

Wysłany: 2011-02-28, 16:56   

Wcale nie jest tak trudno się tam dostać, u mnie wlew jest po lewej stronie (tak jak kierownica a nie stojąc przodem do auta). Co najlepsze oleju miało wejść 2,25litra a dopiero przy 2,5 litra zaczęło się przelewać z korka - czyli prawidłowy stan.

Po 2 tygodniach stwierdzam że zmiana przyniosła same korzyści, nie mam problemu z wbiciem biegu na zimnie.

Shmatan 
Świeżak
Detailer ;]

Rodzaj samochodu: Golf mk4
Silnik: alh
Imię: Jakub
Wysłany: 2011-09-30, 11:22   

Ja zmieniłem olej w skrzyni manualnej prawie rok temu więc mam za sobą troche doświadczeń ;)

1. olej oryginalny w ASO kosztował mnie 75zł (2l - weszło 1.7l) dobierany po vin, bo w golfach 4 było 5 różnych rodzajów oleju
2. wszystkie biegi zaczęły wchodzić bez porównania lepiej
3. lewarek chodzi lżej

Powiedziałbym że był to najlepszy mod za 75zł jaki zrobiłem w swoim parchu

Tommy Gun 
Klubowicz

Wysłany: 2011-10-19, 15:55   

Olej który kupowałeś w ASO miał oznaczenie VW/Audi czy był jakiś producent ?? Bo podobno w serwisach sprzedają Castrola Syntrans coś tam 75w90

Shmatan 
Świeżak
Detailer ;]

Rodzaj samochodu: Golf mk4
Silnik: alh
Imię: Jakub
Wysłany: 2011-10-21, 22:15   

LightFighter, mój miał butle vw - nie doczytalem się tam nazwy żadnego z producentów.

AudiManiaczka
Reklamodawczyni

8386397
biuro@audimeet.pl

Dołaczyła : Dawno Temu

Chcesz mieć tutaj reklamę? Napisz do mnie :-)